Славчо најавува променливо време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

image

You must need to login..!

Опис

До крајот на оваа недела времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Ќе има услови и за појава на локално НЕВРЕМЕ проследено со силен ветер и појава на град.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени.

Во Скопје и околината денес, како и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално, и тоа особено во попладневните часови ќе има услови за нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 26 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eighteen − 14 =