Славчо најавува облачно време – температурите од 10 до 17 степени

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со слаб до умерен ветер од источен и од југоисточен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 17 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде умерено до значително облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, додека максималната температура ќе се искачи до околу 15 степени.

Потоа во следните денови времето ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди. Повремено ќе има и позначителна облачност, а ќе има услови и за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Наутро ќе биде релативно студено и минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -3 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 16 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

11 + seven =