Славчо најавува облачно време со сончеви периоди – температурите од 14 до 23 степени

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со сончеви периоди и со повремен локален дожд. Ќе има услови и за ретка појава на грмежи а ќе дува и слаб до умерен, долж повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 23 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе има услови и за локален краткотраен дожд а ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурита ќе се искачи до околу 19 степени.

Потоа во следните денови времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе бележат тендеинција на пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 28 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

17 + 14 =