Славчо најавува облачно време со слаб до умерен ветер

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен и од југоисточен правец. Попладне и навечер, особено во западните предели ќе има повремени врнежи од дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 16 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне и навечер ќе има услови за повремен дожд. Максималната температура ќе се искачи до околу 13 степени.

Потоа во следните денови времето ќе се задржи претежно облачно, во јужните и југоисточните предели ќе има услови за локален дожд. Утре ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој особено Долж Повардарието повремено ќе засилува на интензитет. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени, додека од среда истите ќе бележат тенденција на пад и ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 13 степени. Сепак наутро температурите речиси насекаде ќе се задржат над нулата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × five =