📞 Славчо најавува нестабилно време со локална појава на пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Во попладневните часови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 33 степени.

И во Скопје и околината попладне ќе има услови за локална нестабилност. Максималната температура ќе се искачи до околу 30 степени.

Потоа во сабота на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град, од недела условите за нестабилност ќе започнат да се намалуваат. Температурите ќе бележат тенденција на не многу голем пад.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ten + nineteen =