??Славчо најавува локални поројни дождови, грмежи и засилен ветер

image

You must need to login..!

Опис

Во текот на денешниот ден времето во нашата држава ќе биде сонечво и топло со умерена облачност во претпладневните часови. Од пладневните часови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, а не се исклучува можноста и за изолирана појава на град. Ќе дува слаб до умерен ветер ид југозападен правец. Максималната дневна температура ќе се искачува во интервалот од 22 до 29 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со умерен облачнот во утринските часови, од пладневните часови ќе биде нестабилно со услови за локален пороен дож, грмежи и засилување на ветерот. Максималната дневна температура на воздухот ќе се искачи до околу 26 степени.

Во текот на следните денови ќе прпдолжи пеориоди со повеќе сончеви перидоди во текот на претпладевните часови. Попалдне пак локално ќе биде нестабилно со пороеон дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Помали услови за нестабилност ќе има во петок и во сабота. Температурите на воздухот и понатаму нема многу да се менуваат во однос на сегашните.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 × one =