Славчо најавува исклучително топло време

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер и тоа во западните предели од западен, додека во останатите од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, додека температурата ќе се искачи до околу 36 степени.

Потоа и во следните денови ќе имаме сончево и МНОГУ ТОПЛО време со мала до умерена локална облачност. Сепак во попладневните часови не се исклучува можноста за локална и краткотрајна нестабилност. Од среда ќе дува и умерен, повремено на некои места засилен ветер претежно од западен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 32 до 40 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × three =