Скопски агол: Скопјани не ги почитуваат препораките на градот – не користат бесплатен јавен превоз

You must need to login..!

Опис

Скопјани не ја користат една од пакетот мерки на градот – бесплатниот превоз. Извештаите говорат дека не се зголемуваа свесноста за користење на јавниот превоз. И сега кога воздухот е загаден, тие не ја напуштаат удобноста на автомобилите.

– Билетот за едно возење се наоѓа во тест фаза. Засега има до Матка и одредена количина е пуштена во оптек. Не би сакала да лицитарам со датум кога ќе биде целосно пуштена, ќе чини 50 денари.

– Правиме напори испораката на новите автобуси да биде предвреме. До почетокот на летото сите тие треба да бидат дел од јавниот превоз, изјави за Утрински брифинг портпаролот на ЈСП, Деспина Димовска – Трајкова.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 + nineteen =