Скопски Агол на Св. Трифун во скопско Ајватовци

You must need to login..!

Опис

Дворот на црквата „Свети Трифун“ во скопско Ајватовци е едно од местата каде што денеска се одбележува Св. Трифун – заштитник на лозарите.

Денеска по седми пат се организира вински саем каде што производители на домашно вино го изложуваат својот производ а подоцна и се натпреваруваат кој ќе добие поголема награда, односно чиво вино ќе биде поквалитетно.

Екипата на Скопски агол на Утрински брифинг разговараше со дел од производителите.

Има интерес за домашното вино. Имаме одличен производ кој вреди да се проба. Манифестацијата е одлична.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × 5 =