Ски центрите ги прават последните подготовки за новата сезона

You must need to login..!

Опис

Скијачките центри во земјава ги прават последните подготовки во исчекување на новата зимска сезона.

Преставниците на зимските центри годинава се надеваат на успешна сезона и истакнуваат дека максимално се посветени на подобрување на условите за престој на гостите.

Дополнуваат дека неизвесноста наметната поради присуството на коронавирусот и понатаму е присутна, но укажуваат дека се почитуваат сите протоколи за заштита и на посетителите и на вработените, поради што им гарантираат безбеден престој на гостите.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со генералниот директор на ЕЛЕМ Турс, Адем Авзиу.

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 + 13 =