Симоновски од Пожарна за Скопски агол: Несовесни граѓани и покрај апелите не ги чистат своите оџаци

You must need to login..!

Опис

Оваа година имаме зголемен број на запалени автомобили и возила. Се случуваат пожари и од неисчистени оџаци. Последниве две години ја водиме статистиката и во тој дел. Градот дури и субвенционираше чистење на оџаци. Имаме намален тренд во тој дел на пожари, но сепак и покрај апелите кои што се даваат има несовесни граѓани кои не ги чистат оџаците.

На телефонот 193 и на официјалната ФБ страна која ја има пожарна Скопје имаме повици и интервенираме и за спасување на домашни животинчиња, изјави за Скопски агол на Утрински брифинг, командирот на противпожарната единица, Владимир Симоновски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

6 + seventeen =