🎥 📞 Силјановски: Македонски Брод успешно се справува со КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

Состојбата во општината е добра. Во целост се почитуваат препораките од Владата и Министерството за здравство. Затоа и сметам дека ситуацијата е одлична. Граѓаните се свесни за опасноста и до сега немаме проблеми во општината, изјави за Утрински брифинг градоначалникот на Македонски Брод, Живко Силјаноски.

Работиме во помал обем за да има што помал контакт со луѓето. Најбитно е здравјето на луѓето. До сега немаме поплаки за проблем во он-лајн наставата, додаде Силјановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

fifteen − 1 =