Сергеј: Македонците и Македонките се плашат да бидат свои и поразлични

You must need to login..!

Опис

-Имам интеракција о луѓето затоа што сакам да ја имам. Немам проблем да одговорам на прашањата што ги интересира луѓето, без разлика дали се работи за мода или приватни прашања или некакви совети, изјави за Утрински брифинг модниот гуру, стилист и човекот кој ја направи првата модна ревија во Македонија, Сергеј Варошлија.

-Некогаш е тешко да им дадеш совет на луѓе кои не ги познаваш, но интеракцијата прави чувство дека е работи за некаков контакт.

-Јас сакам да бидам во контакт со тиешто сум им предмет на интерес.

-Пандемиски, и да се изземам од кометарите за скапи работи, брендови, тие го диктираат она се што ние го носиме, но светската мода отиде многу далеку, вели Сергеј.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 − 13 =