🎥📞 Селими од „Мотиви“ и „Кариера“: Оптимист сум дека работите ќе одат кон подобро

You must need to login..!

Опис

Има позитивно раздвижување на пазарот во обид за враќање кон нормалата. Пролетта секогаш носи нови ангажмани на работници но годинава сме сведоци на намалена побарувачка која се должи поради кризата предизвикана од КОВИД-19, изјави Норик Селими, сопственик на Мотиви и Кариера.

Изминатиот период имаше реална поддршка од државата. По природа сум оптимист и мислам дека претприемачите нема да продолжат да „кукаат“ поради загубите, туку напротив ќе почне да се раздвижува работата и бројките на годишно ниво ќе се зголемат, изјави во Утрински брифинг, Норик Селими.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × 1 =