„Седма сила“: Законот за ЈО без бомби и без амнестија

You must need to login..!

Опис

Зад нас е викендот на големите исчекувања.

Дали „Медена земја“ ќе добие Оскар и дали ќе се постигне мнозинство за донесување на Законот за Јавно Обвинителство.

„Меден земја“ не доби Оскар но постигна успех кој ќе остане во аналите на македонската кинематографија. Светна меѓу најголемите во Холивуд.

Што се однесува до парламентарно мнозинство за донесување на Законот за ЈО, Заев веројатно успеа да најде мнозинство за носење на овој закон.

На тема Закон за ЈО со Љубиша Николовски во „Седма сила“ дебатираа Катерина Синадиновска, Мира Костиќ и Кристина Атовска

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen + 17 =