Седма сила: Субвенциите од страна на Владата како поттик за одржлив развој на печатените медиуми

You must need to login..!

Опис

Субвенциите од страна на Владата како поттик за одржлив развој на печатените медиуми. Зошто добиваат поттик, кога светски тренд е опаѓање на тиражот на печатените медиуми и дали тоа беше причина што владата одлучи да ги помогне овие медиуми? Какво влијание има оваа одлука во пракса.

На оваа тема со Љубиша Николовски во „Седма сила“ на Утрински брифинг разговараа Лирим Дулови, претседател на Асоцијацијата на печатени медиуми и основачч на Коха и Сашко Димевски претставник на ЗНМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eighteen + fourteen =