„Седма сила“: Македонија исправена пред предизвикот да започне циклус на фер и демократски избори

You must need to login..!

Опис

Може ли конечно Македонија да стартува еден циклус на демократски избори и ќе имаме ли овој пат демократски избори.

На оваа и на други теми поврзани со изборниот процес, политичките и општествени прилики во кои се наоѓа државава говореа гостите во „Седма сила“ со Љубиша Николовски, новинарите Кристина Атовска, Џабир Дерала и Столе Наумов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 × two =