Седма сила: Колку Македонија организациски и здравствено е подготвена за соочување со Корона

You must need to login..!

Опис

Опасноста од Корона вирусот е се поприсутна. Колку Македонија организациски и здравствено навистина е подготвена за соочување со овој вирус.

На тема Корона вирус, опасноста и подготвеноста на државава, во „Седма сила“ со Љубиша Николовски дебатираа новинарките Менче Атанасова – Точи и Ирена Мулачка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

9 − 9 =