Седете дома, за себе, за вашите најмили, за сите нас – Маријана Лазаревиќ упати порака преку својата виолина

You must need to login..!

Опис

16 годишната Маријана Лазаревиќ, виолинист од средното музичко училиште „Илија Николовски Луј“ преку делото на Антонио Томасо Витали упати порака до светот: „Седете дома, за себе, за вашите најмили, за сите нас “

Маријана е Добитничка на многубројни државни и меѓународни награди во областа на музиката. Таа минатото лето престојуваше во Форли, (едно од жариштата или епицентарот на Коронавирусот) во Северна Италија на меѓународен проект La Musica Il Ponte Tra i Popoli. Оваа композиција им ја посветува на сите музичари од целиот свет со надеж дека што поскоро повторно ќе засвират заедно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 + 10 =