Санев: Внесуваме нова концепција, треба да им бидеме слуги на граѓаните

You must need to login..!

Опис

Од независноста до денес наизменично сме менуваат големите политички партии со недовршени прокети. Постои популистички прастап, за жал, изјави за Утрински брифинг Ванчо Санев, кандидат за градоначалник од редовите на ДОМ и ЛДП.

Ние внесуваме нова концепција, а тоа е граѓанскиот концепт. Се здруживме двете партии под логото„ Одлучно за промени“ на ДОМ и ЛДП. Ние треба да им бидеме слуги на граѓаните и да ги задоволиме нивните желби и потреби.

-Приоритети се нашите зелени политики и воглавно нашите проекти се есенццијални.

-Штип има големи проблеми со водоводната мрежа, додаде Санев.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × three =