Садики: Се обидуваме да бидеме покрај фамилиите на загинатите за колку можеме да ја ублажиме болката

You must need to login..!

Опис

-Денеска ќе имаме и вонредна седница на Советот. За жал ова е многу тежок случај со многу голем број на жртви, а повеќе од нив од нашата општина, изјави за Утрински брифинг Азем Садики, градоначалник на општина Студеничани.

-Се обидуваме да бидеме покрај нивните фамилии за малку да им ја ублажиме болката. Ние како општина во рамките на нашите можности се обидуваме да ја споделиме болката со нив.

-Вчера денот беше уште полош, бидејќи недостигаа информации.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 4 =