Русковска: Да бидеме на чисто – криминал има, корупција има, но факт е дека за разлика од минатото сега се постапува за секој пријавен случај

You must need to login..!

Опис

-Не се готови сите вештачења и анализи на колегите од Бугарија. Навистина нафтата многу тешко се пали. Но возможно е да имало многу искри, искричења, удира автобусот во десната, па во левата и пак во десната банкина и можно е да имало многу искричења.

Имаме навистина добра соработка со бугарските коелги и претходно, не само сега. Една од причините поради која јавниот обвинител ме зеде мене во Бугарија е што јас имав претходна добра соработка со бугарските колеги.

Целиот случај ќе остане во Бугарија или ќе продолжи во Македонија?

Во Основното јавно Скопје се води предистражна постапка не се испитуваат причините за несречата туку другите аспекти. И мене ме интересира тоа.

135 пати тој автобус да изезе надвор од границите на државата да излезе без лиценца за меѓународен транспора. Да почекаме до каде ќе дојде предистагата истрагата

Ако има наша надлежност. Ќе го преземеме случајот.

Криминал има, корупција има да бидеме на чисто, но да бидеме и малку реално. Претходно се немаше случено, од претседател на собрание да има обвинение. Да бидат обвинети соработници на премиерот. Јавноста треба да помогне, да пријават, ако некој им изнудува пари, за било што, што се коруптивни дејствија. ЈО покажа дека секој што е виновен за кои ние ќе собереме докази ќе одговара, изјави за Утрински брифинг шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал, Вилма Рускоска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

10 − nine =