Реџепи: Проблемот со Бугарија не е кај нас, тоа го потврдува поддршката на земјите членки од ЕУ

You must need to login..!

Опис

Знаеме дека интеграциските процеси се тешки, знаеме каков беше и патот кон НАТО. Мора да кажеме дека во почетокот пречките беа и реформите кои требаше да се спроведат кај нас, но откако државата си ја заврши домашната работа за жал стигна блокадата од Бугарија која се обидуваме да ја надминеме.

Проблемот не е кај нас, тоа го гледаме и преку поддршката и изјавите на повеќето членки од ЕУ, кои недвосмислено сакаат да се надмине оваа пречка и добро е што процесот трае значи сите напори и разговори, дијалогот и тоа мора да биде така бидејќи единствена алтернатива, единствен пат е интеграцијата во ЕУ, изјави за УБ пратеникот од БЕСА, Кастриот Реџепи.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 3 =