Реџепи: Поддржуваме било каква интерпелација или промена на власта

You must need to login..!

Опис

Повторно се актуелизира прашањето за парламентарното мнозинство. Уште по парламентарните избори се виде дека мнозинството нема или има, но e многу кревко. Ние сме заинтересирани Собранието да функционира онака како што треба во служба на граѓаните меѓутоа и власта да функционира во истата служба.

Гледаме дека промените се неминовни. И оваа влада како и претходните речиси и да немаат некаква разлика, националните разлики не изостануваат и во овој случај иако се најавуваше дека станува збор за граѓанска опција. Затоа ние како коалиција ќе поддржуваме било каква интерпелација или промена на власта, вели за УБ Координаторот на пратеничката група АА – Алтернатива, Скендер Реџепи.

Целиот разговор каде Реџепи говори и за претстојниот попис погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 − 5 =