Речица: Граѓаните децидно се против блокадата на Собранието

You must need to login..!

Опис

Институтот за демократија веќе неколку години ја набљудува работата на Собранието, квалитетот на дебатата и перцепцијата на граѓаните за неговото работење. Последната анкета ни е за 2020 година, резултатите за 2021 ги очекуваме кон крајот на месецов.

Ставовите се речиси исти, што се однесува до блокадата на работата на Собранието од различни македонските политички парти , две третини од граѓаните се против ваквиот однос на пратениците исто така две третини се и против бојкотот во Собранието со бројни амандмани, вели за УБ Вљора Речица од Институтот за демократија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × 1 =