Репортажа на Атовска | Украинците разочарани од роднините во Русија: Не сакаат да ни помогнат

You must need to login..!

Опис

Вестите што доаѓаат од Украина не се добри, Русија ја започна офанзивата на Донбас и Луганск е останат без струја. Не е добра состојбата ни во Харков, а Лвив е гранатиран и има жртви. За она што се случува во Украина и како луѓето таму го доживуваат овој напад, а притоа имаат и роднини во Русија говори репортажата на Кристина Атовска која беше прв и засега единствен известувач од Македонија во Украина.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

19 − thirteen =