Репортажа на Атовска од војната во Украина

You must need to login..!

Embed Code

Опис

-Како изгледа да се патува со воз во Украина, атмосферата. Таму сѐ уште сметаат дека железничкиот транспорт е најбезбеден, иако можам да кажам дека атмосферата внатре е застрашувачка, вели за Утрински брифинг новинарката Кристина Атовска која подолг период известуваше директно од Украина.

-Преку ден се изгледа навидум нормално, но навечер се чуствува таа воена зона.

-Секој воз оди по различна трака секој ден. Преку ден се вози нормално и ако се случи да застанете на место каде што има нафтена платформа, тогаш има паника. Вооружени луѓе во возовите нема. Украина има развиена железница, но не се активирани сите станици. Доњецк, Луганск, Мариупол не се активни.

Целото видео погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eight − 4 =