Редовни студенти запишани во учебната 2021/2022 година на некој од државните факултети во Скопје имаат право на користење на студентски годишен билет за бесплатно користење на јавен превоз

You must need to login..!

Опис

Сите редовни студенти запишани во учебната 2021/2022 година на некој од државните факултети во Скопје имаат право на користење на студентски годишен билет за бесплатно користење на јавен превоз, соопштуваат од ЈСП Скопје.

За тоа какви се условите, која документација е потребна и кој се има право да користи бесплатен јавен превоз разговараме со Деспина Трајковска Димова од ЈСП Скопје.

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seventeen − sixteen =