Рамчиловиќ: Ги направивме сите напори за деблокирање на Собранието

You must need to login..!

Опис

Еден дел од законите поминаа но поголемиот дел останаа неизгласани. Вчера повторно се случи да нема кворум тие да бидат донесени. Од опозицијата учествуваат во расправите но не и во носењето на законите. За жал ситуацијата е многу тешка Собранието функционира но со многу опструкции.

Ние како пратеници и парламентарното мнозинство пред се направи напори и со директни разговори, меѓутоа во ова време кога се сочуваме со пандемија која што носи човечки животи и ги погодува сите сегменти на живеењето, да се злоупотребува ситуацијата и да не се работи во интерес на граѓаните е навистина чудно, вели за УБ независниот пратеник Зекир Рамчиловиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × 4 =