Рамиз Мерко во Утрински брифинг: Стружани во целост ги почитуваат мерките на Владата

You must need to login..!

Опис

Неколку дена траат сите мерки од владата и локалната самоуправа. Сите до еден се ангажирани и организирани на ниво на својата одговорност за да се справиме со штетата од КОВИД-19, кој за среќа во Струга се уште го нема.

Ние мора да се справиме со она што можеби не чека денес или утре.

Загрижени сме за отворената граница со Албанија, бидејќи имаше многу граѓани кои од Албанија бегаа и доаѓаа тука во Охрид, Струга. Сега со затворањето е полесно и за нас, бидејќи се намалува интензитетот на влез-излез.

Морам да кажам дека во целост граѓаните на Струга ги почитуваат препораките на Владата. Вчера беа земени брисеви од грашаѓани, дојденци во Струга, но како штоп разбрав тие се негативни на тестовите, изјави за Утрински брифинг градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

twenty − eight =