Адамчевски: Протестите во Москва како увертира на односите Русија – САД

You must need to login..!

Опис

Апсењето на Навални беше очекувано. Тој го најави неговото доаѓање неколку денови претходно. Во исто време беше емитуван и документарецот за дворецот на Путин. Во рускиот катастер нема информации за имоти на високите функционери, па така и името на Путин не стои зад дворецот, изјави во Утрински брифинг, новинарот Мирче Адамчевски.

Односите САД-Русија полоши не можат да бидат. Во преден план е Договорот „Старт 3“ за ограничување на нуклеарното оружје. Руско-американски експерти дискутираа за негово продолжување, но до сега не се направи тоа. Бајден побара тој да биде продолжен уште 5 години, траат разговорите и сметам дека со потпишување ќе се релаксираат светските односи. Интересот на САД за човековите права во Русија исто така е голем, но сега после она што се случи во Капитол тшко ќе им оди, вели Адамчевски.

Целиот разговор со новинарот Мирче Адамчевски погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seventeen − 13 =