Пренџов: Судскиот систем во државата за жал е на стаклени нозе

You must need to login..!

Опис

Денеска на јавната расправа за предлог законот за преиспитување на фактите покрај нас пратениците ќе учествуваат и професори од повеќе високообразовни институции, експерти, адвокати, судии кои што ќе дебатираат бидејќи да бидеме искрени темата е многу актуелна затоа што судскиот систем во државата за жал е на стаклени нозе бидејќи тами се помалку и помалку има доверба во судството и обвинителството во државата и тоа не го зборува само опозицијата туку и пратениците од власта, тоа го зборуваат и меѓународни институции кои за жал од година во година не оценувааат се понегативно на темата правосудство.

Според последниот извештај на ЕУ кој што ни го донесе Оливер Вархеи се вели дека во државата нема пора која што не е корумпирана и кога вие имате толку многу корупција и кога толку малку луѓе одговараат за корупција тогаш оправдано е што граѓаните имаат недоверба во правосудниот систем вели за УБ Љупчо Пренџов, пратеник и член на комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 × four =