Премиерот Спасовски со апел: Политиканството да го оставиме на страна кога се работи за животот на нашите деца

You must need to login..!

Опис

Сметам дека е многу одговорно да ги повикам сите лидери на политички партии во државата и да разговараме за мерките донесени од владата за справување со Корона вирусот.

Во светот нема поважна работа од здравјето и животот на граѓаните. На оваа лидерска средба треба да разговараме во однос на мерките, да слушнеме предлози, да бидеме единствени, да повикаме на одговорност и на партиите од власта и од опозицијата и најважно од се денеска да изненадиме со нашата одговорност и со единство во однос на здравјето и животот на граѓаните.

Значи партиските цели, надмудрувања, политиканство кои се случуваат по многу прашања да покажеме дека може да го надминеме кога е прашање на животот на нашите деца.

Сите да бидеме дел од приказната и сите заедно да допринесеме во оваа состојба, изјави во Утрински брифинг премиерот Спасовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × two =