Прекрасна видео изведба на „Песна на ѕвоната“, од страна на женскиот хор на МКЦ

You must need to login..!

Опис

На интернет се врти една прекрасна видео изведба на женскиот хор на МКЦ. Ја пеат „Песна на ѕвоната“, како дојдовте до оваа идеја и како ја спроведовте?

Сите бараме начин како да ја продолжиме работата. Оваа ситуација за мене како професор на музичката академија и водич на 4 ансамбли, малку ми е тешка но, се снаоѓам, вели Сашо за УБ.

Женскиот хор на МКЦ е најнаградуван хор. Многу време, труд и работа ни требаше за ова видео но ете, членовите ја прифатија идејата и го направивме, вели Сашо Татарчевски за Утрински брифинг.

Во продолжените погледнете го видеото и уживајте во ангелските гласови.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 + 5 =