Предизвикот со пандемијата со корона вирусот останува главоболка во образованието

You must need to login..!

Опис

Една година зад нас, втора година истиот предизвик пандемијата од корона вирусот.

Што научивме претходната година, какви искуства извлековме кога во прашање е образованието.

Практичната настава најголема главоболка. На оваа тема разговараме со проф.д-р. Наташа Ристовска, раководител на Институт за хемија при ПМФ во Скопје.

Разговорот погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × 1 =