Мијалков, човекот од сенка што земјотресно ги стресе столбовите на државата, разговор со новинарот Љупчо Поповски

You must need to login..!

Опис

Со Мијалков не е поврзан само случајот Таргет – Тврдина, туку и врските кои со години тој ги имаше уште од времето кога беше шеф на военото разузнување во Владата на Георгиевски. Тој е дел од мрежата на политиката во Македонија. На било кој начин некој може да го омаловажува или фали до бескрај, но тој е фактор во Македонија. И доколку Владата, МВР, правосудсните органи не успеаја да го обезбедат, мислам дека овој викенд ние можеби ќе зборувавме за оставка на владата. Ова што го направи очигледно беше да се спаси целата Влада. Уште еден таков дебакл како оној со Груевски ќе беше неиздржлив. И по тоа се гледа дека Мијалков надвор од бизнис империјата, неговото влијание мора да го цениме како влијание врз општествените настани, изјави во Утрински брифинг новинарот Љупчо Поповски.

Целата анализа со Поповски погледенте ја во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

17 + 13 =