Поцков за УБ: Гевгеличани покажуваа високо ниво на самосвест

You must need to login..!

Опис

Границата е затворена. Тоа е наша мерка, а Грците од пред два дена не ги пуштаат граѓаните. Гевгеличани се придржуваат до вонредните околности. Покажуваат самосвест.

Ова потсетува на 2015 година и потсетува на бегалската криза. Се функционира како што треба – полиција, војска, здравствени работници.

Општината прави акција за помош на лицата со ниски примања, стари и болни, изјави во Утрински брифинг, градоначалникот на Гевгелија, Сашко Поцков.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × five =