Поцков: Завршивме многу проекти, нудиме нови – модерна, европска и зелена Гевгелија

You must need to login..!

Опис

-2017 кога бев избран за градоначалник затекнав многу лоша финансиска ситуација. Првите две години финансиски ја стабилизиравме општината. Потоа фати ковид пандемијата и дел од проектите останаа незавршени. Потребите на гевгеличани растат. Имаме нови сознанија и предизвик за кандидатурата е отпонатитите проекти да бидат заврпшени, изјави за Утрински брифинг Сашко Поцков, кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ, на прашањето кој е предизвикот за втор мандат.

-Успеавме да ги завршиме трите капитални проекти. Гевгелија доби нов водовод, нова прочестителна станица, нова времена депонија, додава Поцков.

-Во време на пандемијата вниманието го свртеме кон здравствениот систем. Направивме дневен ковид центар. Гевгелија е и еден од градовите со модуларна болница. Го реконструиравме патот Гевгелија – Негорци, Миравци – Давидово, Богородица-Стојаково-Богданци итн…

-Имаме многу нови проекти за кои имаме финсиска конструкција уште од сега и ги нудиме во изборната програма 2021-2025, вели Поцков.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nine + nine =