Поп Георгиевски: Потребно е промена на „машината“ која што го „меле“ градот

You must need to login..!

Опис

Како кандидат за градоначалник на општина центар дојдов на покана од Твоја партија. Јас секогаш сум поддржувач на трети опции и добро е да видиме и други опции .

Целта е да успееме да ги натераме граѓаните да излезат на гласање и да гласаат за повеќе опции, а со тоа да не им се дозволи големите партии постојано да ја имаат контролата врз управувањето со државата.

За мене е небулозно да ветуваме чист град кога тоа ни следува и за тоа има претпријатија кои се грижат за тоа.
Небулозно е да ни ветуваат улици кога тоа ни следува и дека тоа треба да биде дел од концептот на една власт бидејќи затоа одвојуваме енормни средства.

Нам ни треба реорганизација, професионално работење и треба ефикасно работење, изјави за Утринки брифинг Гога Поп Георгиевски, кандидат за градоначалник на Центар од Твоја Партија.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × four =