🎥📞 Попов: Правото на глас е обврска и битно орудие за зацврстување на демократијата

You must need to login..!

Опис

Самата кампања е за правото и обврска за глас. Гласав и на првите повеќепартиски избори. Многу одамна ми е јасно дека правото на глас е обврска и тоа луѓето треба да го земат најсериозно. Гласањето е едно од битни орудијата за зацврстување на демократијата во нашата земја, изјави во Утрински брифинг Мирко Попов.

-Да бојкотираш демократија и демократски процес е многу арогантно. Да се замислуваш дека ти си подобар од овој свет не е во ред. Бојкотирањето во исто време е најглупавиот начин да се прати порака. Имаме еден куп од оние кои сакаат да видат како светот гори и демократијата пропаѓа, вели Попов и додава дека понуда секогаш постои и давајќи глас се јакне демократијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 4 =