Поликарп: Штип треба да е во функција на сите граѓани, и сите треба да имаат исто право

You must need to login..!

Опис

Не се откажувам од моите сограѓани и народ. Нема ништо променето што се однесува до животот на граѓаните, изјави за Утрински брифинг, Симон Поликарп, кандидат за градоначалник на Штип од редовите на Интегра.

Секој гледа и се забележува дека ништо не се менува во животот на граѓаните. Има луѓе кои се обесправени, заборавени, маргинализирани.

Општината треба да е во функција на сите граѓани, и сите треба да имаат исто право, вели Поликарп.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fourteen + 3 =