📞 Покрај африканскиот бран, Славчо најавува услови за попладневна локална нестабилност

image

You must need to login..!

Опис

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 37 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 32 степени.

Потоа во следните денови времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за локална нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите на воздухот нема многу да се менуваат и ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 36 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × 1 =