Поважно од она што се случило е што сме научиле од тоа, разговор со Ида Протугер Вељковиќ, тренер за личен развој, системски бизнис коучинг, психолог

You must need to login..!

Опис

На клиентите и на предавањата секогаш кажувам дека поважно од она што се случило е што сме научиле од тоа. Во однос на пандемијата не можам да кажам како се справила Македонија или Австрија, туку која е големата слика, што се случило, каде сакаме да одиме. Ако сега прашањето е како сакаме како држава да се справиме во однос на вакцините, каде сме потфрлиле, дали сме имале план Б, план Ц, ние место тоа постојано слушаме обвинувања или додоворувања, едноставно ја нема големата слика и нема дискусија околу процесите, изјави за Утрински брифинг Ида Протугер Вељковиќ, тренер за личен развој, системски бизнис коучинг, психолог.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 − 17 =