Пивоваров во УБ: Не може разговор во кафеана со пријател да се пише и сфати како доказен материјал за утре да бидете лустрирани

You must need to login..!

Опис

Во суштина лустрацијата значи едно проветрување, прочистување, односно едно лице кое што правело зло со своето кодошење, да не дојде на некој функција и да ја продолжи активноста која ја имало.Она што е пишано во материјалите кои тие ги добиваат во ниеден случај не значи дека е 100% вистина.

– За појаснување материјалите кои што ги добиваа се креирани од агенти, службеници, надворешни служби. Не може разговор во кафеана со пријател да се пише и сфати како доказен материјал за утре да бидете лустрирани, изјави за Утрински брифинг Пивоваров.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × 5 =