Пејачот Апостоловски за скандалот со фрлањето на македонското знаме

You must need to login..!

Опис

-Да бидам искрен гледам да не навлегувам во скандалот со фрлањето на знамето. Го разбирам гневот на луѓето, ја разбирам реакцијата. Како народ имаме насобран гнев и тоа се рефлектира на одрени места. Самиот чин на фрлање знаме знаеме како може да се протолкува, изјави Виктор Апостоловски, финалистот за Евровизија.

-Има луѓе кои треба да се погрижат за ова и одговрат.

-Се работи, според мене, за неискуство. Јас сум сигурен дека ова е ненамерно. Но за мене фрлање на знамето значи пораз.

Апостоловски смета дека е потребен протокол, цела екипа која треба да се грижи за пејачот – пејачката.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

one × two =