Пецаков: Еден од мега проектите ќе биде почитување на препораките на УНЕСКО

You must need to login..!

Опис

-Мини зафататот треба да биде почнување на вистинско функционирање на општината, односно отворен принцип на работа на општината, каде што граѓаните ќе бидат составен дел од решавањето на нивните проблеми, а не да имаат проблем со комуникацијата со луѓето кои работат во општината, изјави за Утрински брифинг Кирил Пецаков, градоначалник на Охрид.

-Ќе воведеме на еден сосема нов систе каде пшто ќе има буквално следење на предмети од самиот влез во архива па се до издавањето на решенија, додаде Пецаков.

-Еден од најбитните мега проектите ќе биде решавање со паркинг проблеот, а тоа е изградбата со каттна гаража. Реконструкција на плоштади, нови улици, велоспидески патеки и најбитно почитување на препораките на УНЕСКО, изјави Пецаков.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen − seven =