Петрушевска: Поднесовме кривични, сметаме дека домот на демократијата беше погазен

You must need to login..!

Опис

Кривичните пријави беа поднесени во текот на вчерашниот ден до Јавното обвинителство. Ние како пратеничка група цениме дека домот на демократијата, домот на граѓаните навистина беше погазен токму тој ден. За жал граѓаните посведочија на едно многу непријатно сценарио, скапо сценарио би рекла, затоа што сите тие очекуваат едно поодговорно однесување.

Ние денеска повеќе дискутираме за партократии и автократии отколку за демократии и од тука ценевме дека Уставот кој што р нсјвисок акт во државата и по кој што ние како Собрание работиме беше прво погазен, а потоа дополнително беа и законите, вели за УБ пратеничката Марија Петрушевска од редовите на ВМРО – ДПМНЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

4 + 19 =