Петрушевска: Има недостаток при менаџирањето со буџетските средства, буџетот им припаѓа на граѓаните, а не на политичките субјекти

You must need to login..!

Опис

Комисјата има капацитет. Имаме една квалитетна и демократска дебата и покажуваме политичка зрелост да одговориме на барањата на граѓаните, изјави за Утрински брифинг Марија Петрушевска, координатор во комисијата за буџет.

Во овој момент најзначајно е дека Комисијата поччнува со работа. Ќе дискутираме во општиот претрес во целина за буџетот, но ќе мораме сите да интервенираме во амандманската расправа за подобробување на буџетот, додаде Петрушевкса.

-Ние до сега и во иднина ќе се однесуваме одговорно. Согласно роковите ќе испорачаме она што е потребно за финансирање и буџет и ќе одговориме на потребите.

-Државничкото однесување секогаш било наша одлика, вели Петрушевска.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

sixteen − 3 =