Петров: Во Демир Капија во целост се почитуваат мерките и препораките од Владата

You must need to login..!

Опис

На самиот влез во општината има пунктови за дезинфекција, обезбедени и направени се флаери за информација од опасноста на КОВИД-19. Еднаш неделно правиме дезинфекција на улиците, додека по главните сообраќајници, плоштадите и маркетите дополнително ги дезинфицираме, изјави за Утрински брифинг градоначалникот на Демир Капија, Лазар Петров.

Уште од самиот почеток на пандемијата набавивме заштитни средства. Голем дел од вработените во општината работат од дома. Мерките во целост се почитуваат како од граѓаните, така и од институциите, вели Петров.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five + fourteen =