Петровска: Опозицијата под влијание на својот лидер проблемите ги решава на лидерски средби

You must need to login..!

Опис

Повторно се прибегнува кон решавање на провлемот на лидерска средба. Тоа е така најверојатно поради тоа што опозицијата е под силно влијание на својот лидер кој очигледно иако е надвор од Парламентот сака да ја диктира нивната работа овдека во Собранието.

Знаете дека блокадата настана меѓу другото покрај оние илјадници амандмани кои сите политички партии од опозицијата ги поднесуваа на различни закони па дури и на деловникот, конечно блокадата настана со отсуството на неколкумина пратеници од власта, од парламентарното мнозинство кои заради ковид 19 спречени се физички да учествуваат на седниците и со тоа не можевме да го усвоиме дневниот ред на седницата на која што беа и законите од економскиот пакет но и други навистина значајни закони важни за граѓаните, вели во УБ пратеничката од редовите на СДСМ, Славјанка Петровска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

sixteen + 1 =